Katedra Geografii Regionalnej i TuryzmuKatedra Geografii Regionalnej i Turyzmu

PROMOCJA DOKTORSKA

12 czerwca 2018 r. w rektoracie Uniwersytetu Śląskiego odbyła się uroczysta CLVI promocja doktorska. Podczas niej dyplomy uzyskania stopnia naukowego doktora nauk o Ziemi w dyscyplinie geografia odebrali dr Katarzyna Pukowiec-Kurda i dr Alan Mandal. Promotorem pracy dr Katarzyny Pukowiec-Kurdy była dr hab. prof. UŚ Urszula Myga-Piątek, a obrona doktoratu miała miejsce 6 czerwca 2017 r. Promotorem dr Alana Mandala była prof. dr hab. Alicja Szajnowska-Wysocka, a obrona doktoratu odbyła się 13 czerwca 2017 r.
WYJAZD DO WŁOCH

Wzorem poprzednich lat ćwiczenia terenowe - pilotowanie wycieczek odbyły się w ramach wyjazdu zagranicznego. W tym roku studenci I roku turystyki wraz z prowadzącym dr Sławomirem Pytlem udali się do Włoch. Uczestnicy wyjazdu zwiedzili Rzym i Watykan, Asyż, Pienzę oraz Wenecję. Mieli okazję odpoczywać w uzdrowisku Fiuggi di Terme oraz nad Morzem Adriatyckim w Bellarii. Dodatkową atrakcją wyjazdu było zwiedzanie winnicy w Nettuno wraz z degustacją, rejs po Canal Grande oraz audiencja na Placu św. Piotra.
ZAJĘCIA TERENOWE

Jak co roku w miesiącach wiosennych studenci naszej Katedry uczestniczyli w zajęcich terenowych. W tym roku w terenie odbyły się zajęcia z przedmiotu "Metodyka prowadzenia wycieczek" oraz "Obsługa ruchu turystycznego". W zajęciach uczestniczyli studenci I i II roku turystyki (studia magisterskie). Zajęcia w tym roku odbyły się w Katowicach (Śródmieście oraz Nikiszowiec), w Tychach, Pszczynie, a także w Będzinie, gdzie studenci zwiedzali zamek oraz podziemia pod Wzgórzem Zamkowym. Zapraszamy do obejrzenia galerii z ćwiczeń terenowych.

TARGI TURYSTYKI GLOBALNIE 2018

Jak co roku w Katowicach odbyły się Międzynarodowe Targi Turystyki GLOBalnie. W tym roku miało to miejsce w dniach 23-25 marca w Międzynarodowym Centrum Kongresowym. Organizatorzy zapewnili ponad 200 wystawców z Polski i zagranicy, imprezy towarzyszące, strefę edukacji, sportu i rozrywki oraz konferencję branżową pt. "Turystyka przyszłości". Gościem specjalnym tegorocznej edycji była Mała Reporterka Nela.
KRAJOBRAZ MOJEGO MIASTA

Katedra Geografii Regionalnej i Turyzmu włącza się aktywnie w propagowanie kampanii Krajobraz Mojego Miasta. Piękne miasta to zachęta dla turystów a TY mieszkaj w miejscu swoich wakacji !

Nie bądź bierny! Zobacz co każdy może zrobić już dziś!

Zobacz filmy promocyjne!

Dr hab. Przemysław Śleszyński, pracownik naukowy IGiPZ PAN w Warszawie udzielił wywiadu na temat chaosu przestrzennego. Wywiad jest dostępny na portalu jagielloński24.

Zobacz ile kosztuje nas chaos przestrzenny.
ZARZĄDZENIE DOTYCZĄCE POLITYKI BEZPIECZEŃSTWA

WYDARZENIA W 2017 ROKU